High denstity fabric material with strong sewing allows this travels belt bag durable and anti-abrasion, and perfectly protecting your items against raindrops, sweat and moist. The back side comes with a breathable mesh pad design, soft and comfortable, always keeps your waist chest or back dry and fresh. Desgined for anti-sweat,let you feel easy,don’t worry about the hot weather.
| Color | Red, Green, Black, Blue, Orange, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 13.77" x 5.12" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 55 lbs |
| Product Number | PLA718 |
| Theme | Cycling, Outdoors, Running, Sports, Travel |













