Top easy access buttons for quick volume adjustment, as well as pause or play. Built-in MIC supported call function. MicroUSB port for Fast charging – large 800mah battery capacity for up to 6+ hours of runtime.Daily life proof that supports outdoor gatherings, sports, gym, friends, school, coffee shops. This lets you enjoy a HIFI scene and add a second one for DUAL Stereo mode!
| Color | Blue, Black, Red, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.33" x 3.15" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 61 lbs |
| Product Number | PLA692 |
| Theme | Boating, Outdoors |













