Sports Cool Breathable Wrist Brace
$3.85
PLA667
A breathable wrist brace made of quick-dry polyester to prevent injury and keep wrists cool during exercise.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.85 | R |
| 100 - 249 | $2.93 | R |
| 250 - 499 | $2.40 | R |
| 500 - 999 | $1.65 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.42 | R |
| 3,000+ | $1.27 | R |
This product is made of quick dry polyester to protect your wrist, to prevent your wrist from injury when doing excises. Wiping sweat and keep cool during exercise by using this sport bracers. Our cooling wristbands is made of super sweat-absorbing polyester fiber fabric, breathable,light-weight, comfortable touch, optimal sweat absorption.
| Color | Red, Blue, Black, Purple, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.74" x 3.74" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 49 lbs |
| Product Number | PLA667 |
| Theme | Exercise, Outdoors, Running, Sports, Yoga |











