Ice roller massager has a significant effect on the pain caused by migraine and muscle strain, and can calm the pain better than the ice pack. For migraines, wipe on the temples, forehead, above eyes and neck. For muscle strain, you need to slide the injured area back and forth and keep cold for a long time.Pay attention to keep the roller head clean and put in the freezer bag or zipper bag (bag is Not included), keep the roller in the fridge all the time, or quickly freeze it for 10-15 minutes, then you can take the roller head out.
| Color | Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.9" x 3.94" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 43 lbs |
| Product Number | PLA655 |
| Theme | Bathroom, Beauty, Health, Hygiene, Travel |











