Outdoor Water Faucet Cover Protector
$4.82
PLA592
The Outdoor Water Faucet Cover Protector insulates and waterproofs faucets to prevent freezing damage and costly repairs.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $4.82 | R |
| 100 - 249 | $3.75 | R |
| 250 - 499 | $3.32 | R |
| 500 - 999 | $2.97 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.05 | R |
| 3,000+ | $1.65 | R |
These fantastic faucet socks possess the characteristic of good water proof and insulation to protect your outdoor water faucets from freezing and help you save expensive repair fees.With this covering-wall clipping design, the faucet cover sock not only covers the faucet firmly, but also be great for against the wall closely. That means the snow,wind,water are isolated well and keep outdoor faucet insulated and waterproof.
| Color | Yellow/Black, Green/Black, Silver/Black, Blue/Black, Red/Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.87" x 5.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA592 |
| Theme | Gardening, Household, Outdoors, Winter |











