With a unique petal-shaped design,the foundation brush is very easy to hold, comes with a friendly round protecting case, avoids your brush from any outside dust, mites, and other pollution, looks very cute and generous, also can as a great gift for the upcoming holiday. Go and share it with the people around you. This professional foundation brush with 60 mm supper-large brush for face makeup takes 10 s to achieve a perfect and beautiful makeup finish.
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.48" x 2.04" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA590 |
| Theme | Bathroom, Beauty, Hygiene, Travel |











