Unlike those plastic or cheap stainless-steel rolled handles, our pizza cutter uses ergonomic wood double wide grips to help you cut pizza quickly and comfortably without feeling any discomfort in your wrists, better functional and more stylish to turn your time in kitchen into more enjoyable experience.
| Color | Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 13.8" x 3.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA542 |
| Theme | Amusement, Barware, Beverage, Travel, Vacation |













