This nurse fanny pack is made of 900d nylon,durable,light ,water resistant and tear resistance. It has multiple pockets which can hold a mini pad,pager,pens, pen light,stethoscope, calculator,wipes,hand sanitizer etc. This nurse waist pack medical apron is perfect for cna, np, pa, emts, mds, physician assistants, veterinarians, managers, pharmacists, dentists medical assistants.
| Color | Black, Purple, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.0" x 8.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 41 lbs |
| Product Number | PLA533 |
| Theme | Cleaning, Fitness, Health, Household, Kitchen |













