Durable Car Keys Signal Blocking Pouch
$5.93
PLA525
A signal-blocking pouch protects your car keys from relay theft by preventing thieves from picking up and relaying signals.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $5.93 | R |
| 100 - 249 | $4.82 | R |
| 250 - 499 | $4.02 | R |
| 500 - 999 | $3.70 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.22 | R |
| 3,000+ | $3.02 | R |
This faraday bag for key fob sets is a must for your car protection. faraday key fob protector provides a complete signal blocker for your vehicle key fob. This prevents thieves from picking up and relaying signals from your key, to shield against break-ins and keyless ignition theft.
| Color | Black, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.0" x 3.14" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 33 lbs |
| Product Number | PLA525 |
| Theme | Business, Executive, Safety, Security, Travel |













