The smooth wood grain and one-touch opening design make it easy to open and close, providing you with convenience. Suitable for both men and women, it is also recommended as a gentleman’s umbrella.As a household umbrella, it’s suitable not only for everyday rainy days but also for golf and outdoor activities. A reliable choice when you need a large umbrella.
| Color | Black, Blue, Red, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 41.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA504 |
| Theme | Golf, Outdoors, Sports, Weather |













