Secure stableinstall with the latest improved vent clip, the car phone mount attaches easily and securely to most of air vent. After take few seconds to install it well, if you hit a bump or a sharper turn the car phone holder will stay in a place. It ensures a safe, distraction-free car environment. The car mount for phone is covered in a thick layer of silicone that will ensure your mobile device is safe from wear and tear. Fit well for all mobile phones between 4”-7”in width and most thick case. Score big with clients when you hand out a fantastic gift like this collapsible phone grip and stand! can be imprinted with your name, logo or slogan for maximum exposure.
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 18" x 19" x 20" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 150 lbs |
| Product Number | PLA449 |
| Theme | Business, Gift, Office, Phone, Travel |













