These fabric hair bands that are comfortable and versatile, without getting a headache from plastic ones, keep your head warm without totally messing up your hairstyle. Measuring 8.6″ x 3.7″ and constructed to fit anyone, this accessory is designed for hiking, camping, cycling, running and a variety of other outdoor and indoor activities. With imprinting capabilities, add a logo, event title or company name and make this a great giveaway at gyms, campus events, tradeshows and more!
| Color | Green, Black, Blue, White, Gray, Pink, Yellow, Purple, Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.66" x 3.74" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 150 lbs |
| Product Number | PLA434 |
| Theme | Exercise, Fitness, Headwear, Running, Sports |













