Surprise clients with an amazing gift like this power bank! Comes in an individual box, size of a lipstick, it’s easy to slip in your pocket or your purse and when you need it you have a charger right then and there.The capacity of 2300mAh power bank is enough for emergency use, you can fully charge 8 1 times. Charge your phone while recharging the power bank with high speed charging. Add your company name or logo for maximum visibility. This would make a fantastic promotional item!
| Color | Yellow, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 1.08" x 4.13" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 150 lbs |
| Product Number | PLA404 |
| Theme | College, Household, Office, Travel, Vacation |













