Grill Brush And Scraper Bristle
$12.70
PLA400
A bristle-free grill brush and scraper with a tough handle for safe and efficient cleaning of all grill types.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $12.70 | R |
| 100 - 249 | $11.80 | R |
| 250 - 499 | $10.92 | R |
| 500 - 999 | $9.32 | R |
| 1,000 - 2,999 | $5.53 | R |
| 3,000+ | $3.53 | R |
17.3″ tough plastic handle with a better grip, protects your hands from burning and ensures it will not bend or snap. THE SAFEST BRISTLE FREE GRILL CLEANER. No wire bristles at all, no melting like nylon grill brushes. With this safe grill brush and scraper, your food will stay 100% BRISTLE FREE. THE FASTER CLEANING WITH A WIDE SCRAPER.UPGRADED FOR ALL GRILL TYPES. More flexible upgraded helix can easily reach and clean the HARD-TO-CLEAN sides of grates, not just the front. Whether you have a gas, charcoal, smoker, porcelain, infrared grill or other types. Add your company name or logo for maximum visibility. This would make a fantastic promotional item!
| Color | Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 17.32" x 5.51" x 1.57" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA400 |
| Theme | Camping, Kitchen, Restaurant, Summer, Trade Show |













