Bike Handlebar Bags
$15.78
PLA375
A waterproof handlebar bag with a transparent window for touch screen use, suitable for various bicycles and promotional branding.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $15.78 | R |
| 100 - 249 | $14.58 | R |
| 250 - 499 | $13.15 | R |
| 500 - 999 | $11.78 | R |
| 1,000 - 2,999 | $6.58 | R |
| 3,000+ | $4.64 | R |
Waterproof Nylon oxford cloth, transparent highly sensitive PVC window pouch designed for touch operation on mobile phone . The handlebar bag comes with three fastening, easy to install, adjust and remove. The superior zipper is reusable and durable. With detachable shoulder strap, can be also take off use as a shoulder bag. Big enough for belongings, power-bank, keys, wallet, phone, earphone and other valuables. High quality inside padding keep the bag in a good shape and protect your items from shock. Suitable for most kinds of bicycles, such as fast riding, road bike and mountain bike. A great giveaway to promote your brand, your logo is welcomed!
| Color | Green, Blue, Red, Black, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.66" x 4.72" x 4.72" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 100 lbs |
| Product Number | PLA375 |
| Theme | Biking, Hiking, Outdoors, Travel, Vacation |













