The unique wedge-shaped fan shape design.Made of 100% durable faux leather polyester. Exquisite and elegant leather placemats, exquisite workmanship, strong and durable, can be used for a long time. They can effectively protect your dining table from scratches, heat and stains, thereby extending the service life of the dining table.Ideal for home, dorm, dining hall, kitchen, hotel, and business office. Easy care, wipe clean, dries very quickly. Add your company name or logo for maximum visibility.
| Color | Red, Green, Gray, Black, Blue, Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 20.07" x 11.61" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 200 lbs |
| Product Number | PLA363 |
| Theme | Christmas, Cooking, Eating, Kitchen, Restaurant |













