Spoke Reflectors for Bicycles 12 pcs
$1.43
PLA289
A pack of 12 bicycle spoke reflectors made with 3M Scotchlite material for enhanced nighttime visibility.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $1.43 | R |
| 100 - 249 | $1.25 | R |
| 250 - 499 | $1.13 | R |
| 500 - 999 | $0.97 | R |
| 1,000 - 2,999 | $0.97 | R |
| 3,000+ | $0.81 | R |
Made with 3M Scotchlite reflective material with a reflective rate of 560 cd/lux. 360 reflection helps to increase your visibility at night and in low light weather conditions. The reflectors are 2.7″ long and come in a pack of 12 pieces.
| Color | Black, White, Orange, Green, Blue, Brown, Yellow, Purple |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.95" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA289 |
| Theme | Anniversary, Beach, Camping, Fishing, Graduation |













