A3 Size Large Mesh Zipper Pouch
$2.52
PLA280
A durable, waterproof mesh zipper pouch ideal for storing and transporting items like office supplies, toys, or personal belongings.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $2.52 | R |
| 100 - 249 | $1.98 | R |
| 250 - 499 | $1.87 | R |
| 500 - 999 | $1.72 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.00 | R |
| 3,000+ | $0.53 | R |
Made by PVC materials, which is safe and eco-friendly, waterproof and moisture-proof, strong and durable, tear resistance. The metal zipper is good in quality and not easy to fall off to provide a long lifetime. The joint of zipper mesh bag is stable and not easy to tear or damage. The string on the zipper can be used for hanging. It is convenient and fast to use, and easy to carry. Use the zipper pouch to store items and simply take it away with a slight lift. The zipper bag will be larger than the size of A3, which can be used for home daily storage, like the jewelry, toys, diary and so on. What’s more, perfect for store office supplies, like papers, envelopes, board game, puzzles etc. also can use in home, travel and organizing.
| Color | Yellow, Green, Blue, White, Pink, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 16.93" x 12.4" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PLA280 |
| Theme | Fashion, Hotel, Office, Spa, Travel |













