SiliconeTravel Toiletry Bottles with Carabiner
$2.92
PLA264
Leak-proof, TSA-approved silicone travel bottles with a wide mouth for easy filling and cleaning.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $2.92 | R |
| 100 - 249 | $2.55 | R |
| 250 - 499 | $2.28 | R |
| 500 - 999 | $1.92 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.62 | R |
| 3,000+ | $1.54 | R |
Our silicone travel bottles are made of food-grade BPA-Free silicone, It is very safe and convenient.LEAK-PROOF DESIGN. Leak-roof cap make you avoid liquid leakage or spillage, prevent your luggage and bags from getting dirty and smearing .WIDE MOUTH DESIGN. Wide Mouth makes it very easy to fill the bottle with viscous fluids, and it also allows you to brush the inside of bottle easily. Opal shape bottle body make liquids would not stuck in the bottle corner.TSA AIRLINE APPROVED. These space saving traveling bottle containers are ideal for travelling through airline and meet carry-on standards. Easy to carry without checking, no more hold ups or hassles at the airport.Add your own logo for the next coming event.300kgs over quoted with ocean shipping.
| Color | Purple, Green, Pink, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.7" x 3" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 36 lbs |
| Product Number | PLA264 |
| Theme | Drinking, Fitness |













