Here’s a fun and useful way to promote your brand! Be the envy of the crowd with our cooler bag doubles as a chair. It’s perfect for the beach, picnic, hiking, camping, or outdoor fun, as it consolidates refreshment and relaxation needs into one great item. The tubular steel folding frame holds up to 220 lbs. and the cooler has has a double zipper and pocket on back. A watertight compartment holds 12 cans. Carry it around with ease using the two 1 handles. Create a great promotion by imprinting yours with a brand name, logo or message. 300kgs over quoted with ocean shipping.
| Color | Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 13.78" x 11.02" x 22.83" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA258 |
| Theme | Camping, Cooking, Outdoors, Picnic, Restaurant |













