SUBLIMATION BLANKS KEYCHAINS. Have a two-sided design,one for your logo, and another for a blank heat transfer design, can print favorite on it through heat transfer or sublimation technology pattern. The heating temperature is 180 degrees Celsius, and the healing time is 50-60 seconds.HIGH-QUALITY BLANK KEYCHAINS. Made of high-quality PU leather, light and durable, not easy to break or fade, and can be used for a long time. They are idea supplies for various handmade projects. IDEA FOR DIY GIFT. print various exquisite patterns or photos of themselves of family, friends and pets on these blank sublimation keychains. Recipients can also make their own patterns they want.
| Color | White, Green, Purple, Pink, Blue, Red, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.84" x 23.34" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA253 |
| Theme | Automotive, Drinking, Kitchen |















