Material is velvet fabric, which is soft to the touch, smooth and delicate,wear-resistant and durable, and keep your small jewelry from scratching.Snap button design,fashionable and simple, easy to close and open,the best partner for jewelries storage to travel. Perfect for storing small ornaments such as lipsticks, rings, pendants, bracelets, necklaces, brooches, watches , etc. Suitable for traveling,daily collection,jewelry dealer usePrice based on size:12 x 12 cm / 4.72 x 4.72 inch.Choose your color and add your brand to complete the promotional look. 300kgs over quoted with ocean shipping.
| Color | Pink, White, Green, Black, Maroon, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.72" x 4.72" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 39 lbs |
| Product Number | PLA247 |
| Theme | Bathroom, Beauty, Hotel, Travel |













