face mask is protective and high filter efficiency. The 3D shape of mask is designed according to the human face shape to ensure the tightness, to fit the human face, to increase the breathing volume when use the face mask. COMFORTABLE DESIGN-The Extra-soft elastic ear loops could eliminate pressure to the ears for maximum comfort. It can be used with earloop holders for additional comfort. USE OCCASIONS-One size for most adult men or women, also suitable for teenagers.It’s a best protection to wear it when you in office, travel through congested airports, malls, bus terminals, party and busy city streets.
| Color | Black, White, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.89" x 3.72" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 52 lbs |
| Product Number | PLA226 |
| Theme | COVID-19, Health, Safety |













