Electric Eraser
$3.97
PLA184
An electric eraser for artists and professionals, offering precise control and strong erasing capability on paper, vellum, mylar, and more.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.97 | R |
| 100 - 249 | $3.37 | R |
| 250 - 499 | $3.32 | R |
| 500 - 999 | $3.18 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.33 | R |
| 3,000+ | $2.13 | R |
CORDLESS, COMPACT AND LIGHTWEIGHT. Once you have one, you’ll wonder how you ever lived without. Electric eraser for artists offers precise control and ideal for drawing, drafting, engineering, architectural plans, arts and crafts, etc. Small enough to take anywhere. STRONG ERASING CAPABILITY. Stop wasting time on your mistakes and increase your productivity. Clean up edges and add highlights. Circular movement and strong motor allow you to erase targeted areas effectively and precisely. Great eraser for mechanical pencil graphite pencils and even colored pencils and works on paper vellum mylar without damaging. Simple push of the button and a light touch are all that’s required to remove marks. Easy to remove and replace. 10 electric eraser refills are included!
| Color | Pink, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.89" x 1.06" x 0.98" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PLA184 |
| Theme | Children, Cleaning, Education, Fashion, Office |















