Mini Fan with innovative design, the fan handle & lid are made from high grade ABS & PP materials which are neat and sleek, and the two fan blades are made from top grade translucent EVA material that are soft and can be fold into the lid when not in use. Mini Fan powered by two AA batteries (not included), batteries are removable and easy to replace; Energy-saving design for up to 8 hours of continuous usage from an new pair of AA battery
| Color | Blue, Green, Purple, Red, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.75" x 0.78" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 35 lbs |
| Product Number | PLA148 |
| Theme | Camping, College, Household, Outdoors, Travel |













