Mini design allows this umbrella short enough to fit perfectly in your bag. Light and small, this umbrella is perfectly portable for anyone!Perfectly fits your backpack, handbag, purse. You can keep it anywhere. Portable and lightweight umbrella, ideal for traveling.The coating make it dry quickly and you could just put it back into bag in short time after use.
| Color | Green, Black, Yellow, Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 37.4" x 21.2" x 2.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PLA139 |
| Theme | Outdoors, Weather |













