Made from food grade material, BPA & PVC free, odor Proof, without toxic, can rest assured use.Wide opening design, easy to fill water, ice cubes, different sports drinks and quite convenient to .Quick release tube with auto-lock system, prominent leakage-proof capability.
| Color | Black, Gray, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 16" x 7.8" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA131 |
| Theme | Cycling, Hiking, Jogging, Outdoors, Running |

















