Adjustable Anti Snoring Chin Strap
$5.00
PLA125
An adjustable chin strap made of breathable material to reduce snoring and promote comfortable sleep.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $5.00 | R |
| 300 - 499 | $4.28 | R |
| 500 - 999 | $3.82 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.67 | R |
| 3,000 - 4,999 | $3.67 | R |
| 5,000+ | $3.58 | R |
This anti snoring devices for snoring is made of upgraded high quality soft, elastic, durable, breathable material, high quality & no odor. You don’t have to worry about discomfort after wearing it, you will have immersive sleep that ignores its existence.Considering different head sizes, we specially designed a fully adjustable size, you can adjust it to your own comfortable position according to your head size. Our snoring device allow you to sleep comfortably with your mouth closed, keeping your chin strap safe even if you toss & turn.Very simple to wear, you just need to tighten the longer upper strap to keep it chin up and mouth closed length, then tighten the straps behind the ears. Keep your mouth & throat dry. You can sleep comfortably without snoring all night.
| Color | Black, Blue, Pink, Gray, Purple, Lime Green, Yellow, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 19.3" x 2.56" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 40 lbs |
| Product Number | PLA125 |
| Theme | Birthday, College, Health, Medical, Recycling |













