Thermal Erasable Fountain Pens
$2.53
PLA107
Thermal Erasable Fountain Pens offer smooth, durable writing with a convenient friction head and erasable ink.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $2.53 | R |
| 300 - 499 | $2.00 | R |
| 500 - 999 | $1.57 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.27 | R |
| 3,000 - 4,999 | $1.00 | R |
| 5,000+ | $0.92 | R |
Thermal Erasable Fountain Pen is comfortable to use.High quality nib, smooth writing without jamming, special nib, greatly increase the durability and toughness of writing.Equipped with a friction head, writing is more convenient. Thermal ink material, convenient and fast.Metal Pen Clip Design.Comes with a stainless steel pen clip, easy to carry and avoid accidental loss, even if the pen is tilted on the table, it will not roll off the table!Ergonomic design, not tired after long time use. Ink visualization design, more user-friendly experience, let you know the ink volume anytime, anywhere.This erasable pen is the perfect gift for kids, students for Christmas, Thanksgiving, Birthdays and other holidays.Customized design is available.
| Color | Orange, Pink, Green, Purple |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 22" x 18" x 21" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA107 |
| Theme | Business, Education, Executive, Office, Writing |













