Mermaid hairpin made of high quality sequins,fabric and metal alloy,comfortable for clamping hair,don’t feel pain when you use the clips for long time. Mermaid hair barrettes look exquisite and vivid, can secure grip and hold your nice hair tightly,and won’t fall off easily and do no damage to your hair.can add your hairstyle an extra elegance and delicacy. These Mermaid hairpinare designe in such a way to be extremely multipurpose in use and easy to be worn by all women out there. No matter your hair is short or long, thin or thick, curly or straight. Beach sea hair clip can be applied to many situations, such as weddings, birthdays, pageants, engagements, proms, parties, honeymoons, dates, graduations, banquets. Product Size: 3.5 * 4 inch.
| Color | White, Pink, Blue, Green, Gold, Fuchsia, Rainbow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.5" x 3.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 39 lbs |
| Product Number | PLA101 |
| Theme | Beauty |











