Middle Pet Comb Brush
$6.97
PLA095
The Middle Pet Comb Brush is a metal pin brush made of bamboo, designed to remove mats, tangles, and loose hair from pets of all sizes.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $6.97 | R |
| 300 - 499 | $6.63 | R |
| 500 - 999 | $6.47 | R |
| 1,000 - 2,999 | $6.13 | R |
| 3,000 - 4,999 | $5.65 | R |
| 5,000+ | $5.33 | R |
This grooming metal pin brush is made of renewable bamboo,effectively protects the environment. The bamboo smooth handle keeps my hands comfortable and safe,easy to held. Stainless steel pin head brush is suitable for small puppy havanese andis yorkies ,and large German shepherd dog,gets rid of matts,long & short loose hairs and dirt,removes shedding Tangles,Dematting coat,Helps my lover shampoo massaging bathing and self-cleaning, great for increasing blood circulation,leaves my pets fur soft and shiny.
| Color | Yellow, Green, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.91" x 3.74" x 1.57" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 45 lbs |
| Product Number | PLA095 |
| Theme | Agriculture, Animal, Cleaning, Pet |













