Outdoor Portable Bag Camping Utensils – Stainless Steel Cookware Set
$73.90
PVSO140
A portable camping cookware set with stainless steel knives, scissors, and other tools for outdoor cooking.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $73.90 | R |
| 1,000 - 4,999 | $55.00 | R |
| 5,000 - 9,999 | $45.95 | R |
| 10,000+ | $29.00 | R |
This is an all-in-one cooking solution designed for outdoor camping and picnics. The set is in a well-organized black portable case with elastic retention straps that securely hold all the tools, includes three stainless steel knives of different sizes (cleaver, chef’s knife, utility knife), a pair of scissors, a peeler, two brushes, a pair of food tongs, and a cutting board, meeting all the demands of outdoor cooking.
| Color | White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 15" x 9.85" x 2.76" |
| Imprint Size | 1" x 1" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44.0 lbs |
| Product Number | PVSO140 |
| Theme | Camping, Hiking, Kitchen, Outdoors |













