Gift For Her- Wooden Pocket Heart Ring Magnetic Box
$12.00
PVSO065
A wooden magnetic ring box with a plush interior, designed to hold engagement or wedding bands securely and serve as a keepsake.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 10 - 199 | $12.00 | R |
| 200 - 999 | $7.30 | R |
| 1,000 - 4,999 | $7.00 | R |
| 5,000+ | $6.00 | R |
Its ergonomic? size fits perfectly in your hand or in pocket. Each box has unique wood grain patterns, offering a warm feel that will last a lifetime. With a strong yet smooth magnetic seal, it keeps the ring securely in place, while allowing for easy and quiet opening. The plush velvet interior securely holds any style of engagement ring or wedding band. More than just a ring box, it’s a beautiful keepsake. After the proposal, it becomes a treasured memory box for the ring.
| Color | Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.36" x 1.97" x 0.79" |
| Imprint Size | 1.0" x 1.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Engraved |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 6.0 lbs |
| Product Number | PVSO065 |
| Theme | Anniversary, Celebration, Party, Wedding |













