Custom Embroidered Logo Sleep Mask: Personalized Light-Blocking Eye Mask
$2.70
PVSO064
A customizable sleep mask with light-blocking fabric, ideal for personalized branding and promoting better sleep.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $2.70 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.00 | R |
| 3,000 - 9,999 | $1.90 | R |
| 10,000+ | $1.70 | R |
This is a high-quality sleep mask designed specifically for corporate customization. Crafted from effective light-blocking fabric, it efficiently eliminates light intrusion, providing users with an immersive sleep experience. We offer custom-made services based on your provided image, precisely embroidering your company logo or any designated pattern onto the mask, makes it a mobile billboard for your brand, effectively increasing brand awareness and projecting a professional image.
| Color | Yellow, White, Pink, Purple, Brown, Black, Orange, Silver, Gold, Red, Green, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.08" x 3.74" |
| Imprint Size | 1.0" x 1.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 22.0 lbs |
| Product Number | PVSO064 |
| Theme | Health, Hotel, Office, Travel |















