Crafted from high-quality 304 stainless steel, our corn planning and peeling tools guarantee long-lasting use. Our efficient corn husker swiftly extracts fresh corn kernels in seconds. Featuring a sleek, ergonomic design, our rust-proof corn sheller is built to endure without weakening or breaking. The polished stainless steel handle has a convenient hanging hole for storage. Keep your kitchen neat and save space with this essential corn sheller.
| Color | Silver |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Product Size | 7.7 " x 2.4 " |
| Imprint Size | 0.5" W x 0.5" H |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Laser Engraved |
| Keywords | Rust-Proof, Durable, Ergonomic Design |
| Production Time | 7-10 business days (After approval of the artwork) |
| Rush Time | 5-6 business days (Maximum order of 25 pieces) |
| Packaging | Opp bag |
| Package Size | 16 " x 14 " x 14 " |
| Shipping Weight | 57.3 lbs |
Related products

Sandwich Maker/Grill/Toaster
$13.53 - $23.17
Grill Accessory Barbecue Tong
$1.08 - $2.37
On-the-Go Utensil Set
$6.67 - $8.67
On-The-Go Plastic Lunch Box
$3.00 - $10.73









