Made with 18/8 stainless steel and double walls, this tumbler keeps drinks hot for up to 3 hours. Portable, slip-resistant, and convenient, it’s perfect for travel. The BPA-free stainless steel body makes it safe for use. The vacuum-insulated feature keeps it free from condensation. Suitable for all ages, it’s designed to fit comfortably even for children. Compact at 4.6″ L x 5″ W, this stylish tumbler is perfect for staying hydrated on the go.
| Color | Black, Purple, White, Red, Silver, Yellow |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Product Size | 3.93 " x 3.93 " |
| Imprint Size | 3" x 2" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Pad Print, Laser Engraved |
| Keywords | Child-Friendly, Hydration, Double Wall, Durable |
| Production Time | 15-20 business days |
| Rush Time | 10-15 business days |
| Packaging | Box |
| Package Size | 40 per Case |
| Shipping Weight | 36 lbs |
Related products

Neoprene Rainbow Drink Sleeve
$0.65 - $0.90
32oz Leak-Proof Drink Container BPA-Free Water Bottle
$9.60 - $15.27
30oz Stainless Steel Thermal Tumbler
$6.85 - $17.40
17 oz Unbreakable Stainless Steel Pint
$3.13 - $4.83











