Compact Food Portioner
$3.19
PVDA184
A durable plastic scoop with an extended handle for accurately portioning dry ingredients, ideal for kitchen or pet care.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 499 | $3.19 | R |
| 500 - 999 | $2.70 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.41 | R |
| 3,000 - 4,999 | $2.29 | R |
| 5,000 - 9,999 | $1.23 | R |
| 10,000+ | $1.20 | R |
This durable plastic scoop features an extended handle for comfortable use. It accurately portions dry ingredients such as grains or pet kibble. The integrated clip helps secure storage bags. Easy to clean with water and convenient for kitchen or pet care organization.
| Color | Green/Gray, Pink/Brown, Pink/Blue, Blue/White, Gray/White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7 7/8" x 3 3/16" |
| Imprint Size | 1" x 1" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 24 lbs |
| Product Number | PVDA184 |
| Theme | Cooking, Food, Household, Kitchen, Pet |











