Corn Gripping Utensils
$2.21
PVDA174
Corn Gripping Utensils feature sharp prongs for secure grip, cool handles, and durable construction for safe and convenient corn handling.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 499 | $2.21 | R |
| 500 - 999 | $1.53 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.16 | R |
| 3,000 - 4,999 | $1.06 | R |
| 5,000 - 9,999 | $0.57 | R |
| 10,000+ | $0.55 | R |
These utensils feature sharp prongs for secure grip on corn. The handles remain cool during use to prevent burns. Convenient for storage and suitable for various occasions like barbecues, home cooking, or outdoor meals. Bright color enhances visibility. Constructed from durable material that resists rust for long-lasting use. Safe for supervised use by children.
| Color | Yellow, Orange, Blue, Green, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4" x 1 3/16" |
| Imprint Size | 1/2" x 1/4" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PVDA174 |
| Theme | Cooking, Food, Household, Kitchen, Safety |













