Waterproof Dog Car Seat Cover with Non-Slip Backing
$8.07
PVDA130
A waterproof, quilted dog car seat cover with non-slip backing secures to most vehicles for protection against dirt, hair, and spills.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $8.07 | R |
| 300 - 499 | $7.94 | R |
| 500 - 999 | $7.34 | R |
| 1,000 - 1,999 | $6.68 | R |
| 2,000 - 4,999 | $3.33 | R |
| 5,000+ | $3.01 | R |
Protect your car interior with this durable waterproof seat cover designed for pets. It shields against dirt, hair, and spills while offering a soft quilted surface for comfort. Adjustable straps and non-slip backing ensure a secure fit for most vehicles.
| Color | Black, Red, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 22" x 14" x 16" |
| Imprint Size | 2.0" x 2.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Slikscreen |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 44.0 lbs |
| Product Number | PVDA130 |
| Theme | Animal, Automotive, Hygiene, Pet |











