Lightweight TPU Waterproof Apron
$22.68
PVDA125
A lightweight, waterproof TPU apron with a cross-back design for comfort and adjustable straps for a flexible fit.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $22.68 | R |
| 300 - 499 | $22.20 | R |
| 500 - 999 | $21.60 | R |
| 1,000 - 1,999 | $20.50 | R |
| 2,000 - 4,999 | $14.53 | R |
| 5,000+ | $13.43 | R |
Constructed from waterproof TPU material, this apron offers reliable protection against spills and stains. The cross-back strap design reduces neck pressure for improved comfort, while adjustable straps ensure a flexible fit. Easy to clean with a simple wipe.
| Color | Clear, Red, Purple, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 23.6220472" x 22.4409448" |
| Imprint Size | 5.0" x 5.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Slikscreen |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 51.7 lbs |
| Product Number | PVDA125 |
| Theme | Agriculture, Beauty, Gardening, Hygiene, Outdoors |











