High Visibility Reflective Running Vest with Breathable Mesh
$8.60
PVDA117
A reflective running vest with breathable mesh for safety and comfort during outdoor exercise.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $8.60 | R |
| 300 - 499 | $7.26 | R |
| 500 - 999 | $6.97 | R |
| 1,000 - 2,999 | $6.14 | R |
| 3,000 - 4,999 | $4.31 | R |
| 5,000+ | $3.66 | R |
Designed for safety during outdoor activities, this reflective vest features high-visibility strips that enhance visibility in low-light conditions. Made from breathable polyester mesh, it ensures comfort during extended wear. A large inner pocket provides storage for essentials.
| Color | Yellow, Orange, Rose Red, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 20.4724409" x 22.047244" |
| Imprint Size | 3.0" x 3.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Heat transfer |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 220.0 lbs |
| Product Number | PVDA117 |
| Theme | Cycling, Outdoors, Running, Safety, Sports |













