These regular mouth mason jars are made from food-grade glass that resists cracking and breaking. The metal lid provides a tight seal to preserve freshness and prevent contamination. With a wide opening for easy access and cleaning, they are suitable for food storage and everyday use.
| Color | Clear |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.5" x 3" |
| Imprint Size | 1.0" x 1.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Slikscreen |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 44.0 lbs |
| Product Number | PVDA109 |
| Theme | Cooking, Food, Household, Kitchen, Restaurant |











