Fireplace and BBQ Specialty Matches with Lipstick Design”
$1.06 – $1.06
Item No.:PVP0695
Logo-printed matches for fireplace and barbecue; perfect for customer reminders.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 1,000 - 2,499 | $1.06 | R |
| 2,500 - 4,999 | $0.85 | R |
| 5,000 - 9,999 | $0.70 | R |
| 10,000 - 19,999 | $0.62 | R |
| 20,000 - 29,999 | $0.56 | R |
| 30,000+ | $0.54 | R |
Introducing the 1010-4L Lipstick Fireplace and Barbecue 15 Super Size (4-inch) Natural Wood Stick Matches! These stylish matches come in a lipstick-shaped box to showcase your logo, message, and contact information. Keep them on your fireplace mantle or kitchen shelf for easy access – a convenient reminder for customers to return. Perfect for lighting candles, barbecues, campfires, pipes, cigars, and more. Also great as a room deodorizer and for other household needs.
| Color | White |
|---|---|
| Material | Wood |
| Product Size | 4.5 " x .75 " x .75 " |
| Imprint Size | 4 1/2" x 3/4" |
| Imprint Location | on box |
| Imprint Method | Offset, Hot Stamping, Embossing, Unimprinted, Full Color Process |
| Keywords | Advertising Tool, Kitchen Essential |
| Production Time | 40 business days |
| Rush Time | No Rush Service |
| Packaging | Bulk |
| Package Size | 1500 per Carton |
| Shipping Weight | 26 lbs |
Related products

Custom Pop Up Beach Camping Tent
$19.98 - $22.92
Customizable Print Cooling Bandana
$0.58 - $1.01
Foldable Aluminum Smartphone Stand
$4.84 - $5.07
12″ Black Metal Rectangular Hinged Box
$22.00 - $24.65









