Show off with this 2 1/2″W x 1/2″Dia metal whistle! Comes in black, blue, red, or silver and can be laser-engraved or screened with your company name or logo. 1″W x 1/4″H imprint area for customizing. Perfect for attaching to belt loops, purses and golf bags. Ideal for students, coaches and sports fans. Standard key ring included.
| Color | Black, Blue, Red, Silver |
|---|---|
| Material | Metal |
| Product Size | 2 1/2 " x 1/2 " |
| Imprint Size | 1" w x 1/4" h |
| Imprint Location | As Request |
| Imprint Method | Screened, Laser Engraved, Unimprinted |
| Keywords | Emergency Gear, Gym Essential |
| Production Time | 5 business days (after art approval. Proof available by request.) |
| Rush Time | No Rush Service |
| Packaging | Bulk |
| Package Size | 500 per Carton |
| Shipping Weight | 10 lbs |
Related products

Personalized Sweat Headband
$0.89 - $2.94
Collapsible Chair and Cooler Combo
$14.00 - $14.82
Portable Titanium Cookware Camping Pots
$30.53 - $35.93
Stainless Steel Telescoping Ball Picker
$5.47 - $9.42











