These reusable storage bags feature double zipper closures that provide a secure seal to prevent leaks. The airtight design helps keep food fresh and prevents odors from mixing. Ideal for storing soups, juices, and packed lunches, these bags are convenient for work, school, travel, and picnics.
| Color | Blue, Green, Pink, Purple, Black, Orange, Red, Gray, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10" x 7 5/16" x 2" |
| Imprint Size | 2" x 1 1/8" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 24.3 lbs |
| Product Number | PVDA268 |
| Theme | Food, Household, Kitchen, Picnic, Travel |













