Kraft Paper Christmas Apple Gift Box
$1.60
PLA986
Kraft paper Christmas apple gift boxes are foldable, reusable containers perfect for holding small gifts during the holidays.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 300 - 499 | $1.60 | R |
| 500 - 999 | $1.37 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.28 | R |
| 3,000 - 4,999 | $1.17 | R |
| 5,000 - 9,999 | $1.05 | R |
| 10,000+ | $0.95 | R |
The Christmas apple gift case uses kraft paper. There is a pattern of love cutouts. These paper containers can be transported flat, but are easy to assemble into holiday gift boxes. They are medium in size and suitable for holding fruits, candies, toys or small accessories. You can see what’s inside. Its folded size is 5x5x3.94 inches. We welcome customized logos, please contact us.
| Color | Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.0" x 5.0" x 3.94" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA986 |
| Theme | Decoration, Gift |













