Pool Float Water Hammock Lounger
$13.30
PLA983
A versatile pool float that converts into various configurations for comfortable relaxation in water.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $13.30 | R |
| 300 - 499 | $12.53 | R |
| 500 - 999 | $11.67 | R |
| 1,000 - 2,999 | $10.92 | R |
| 3,000 - 4,999 | $6.23 | R |
| 5,000+ | $5.95 | R |
Our water hammock uses thick and durable high quality PVC material with a soft matte appearance. The material is durable, environmentally friendly and environmentally friendly. The headrest and footrest offer plenty of support and comfort. Soft buoyancy cushion, stable mesh center seat and comfortable footrest. Perfect swimming in pool, beach, sea, lake, oceans. The float should be wiped dry and placed in the storage bag so that the product can be used for a longer time. Durable, waterproof, easy to clean, tear-resistant, lightweight and easy to carry. The water hammock can be converted into a hammock, a saddle, a lounge chair, a rider, soft and comfortable mesh hammock with inflatable cushions at both ends.
| Color | Red, Green, Black, Pink, Blue, Orange, Purple, White, Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 16.0" x 9.8" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA983 |
| Theme | Outdoors, Party, Summer, Swimming, Vacation |













