Tactical Shoulder Pack Fanny Hip Bum Bag
$21.63
PLA980
A durable, multi-pocketed shoulder pack ideal for everyday carry and outdoor activities.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $21.63 | R |
| 300 - 499 | $20.22 | R |
| 500 - 999 | $19.82 | R |
| 1,000 - 2,999 | $16.90 | R |
| 3,000 - 4,999 | $15.68 | R |
| 5,000+ | $14.50 | R |
Made of high-density nylon oxford and inner water resistant layer, so this heavy-duty pack is scratch resistant, anti-abrasive, colorfast, rust resistant, and it is reinforced at all stress points. Has multiple pockets for easy carrying and organizing items like keychain, small GPS device, medical supplies, small tools, etc. Keeps your outdoor gears and gadgets organized and in order, definitely can meet your most of daily storing needs. This portable tactical pouch is suitable for your every day carry, outdoor leisure, cycling, hiking, trekking, hunting, fishing and other outdoor activities. Great gift for outdoor enthusiasts. Appropriate size fits for most people. Size: 13.4 x 5.51 x 7 inch.
| Color | Black, Woodland Camouflage, Digital Camouflage, Tan Camouflage, Desert Camouflage, Green Camouflage, Olive Green, Brown Camouflage, Gray Camouflage |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 13.4" x 5.51" x 7.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA980 |
| Theme | Fitness, Hiking, Military, Running |













