Tactical Backpack Sling Chest Pack Bag
$18.22
PLA979
A tactical sling backpack made of durable Oxford fabric, suitable for outdoor activities and everyday use.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $18.22 | R |
| 300 - 499 | $17.07 | R |
| 500 - 999 | $15.78 | R |
| 1,000 - 2,999 | $14.33 | R |
| 3,000 - 4,999 | $12.65 | R |
| 5,000+ | $12.20 | R |
The tactical backpack has compact appearance, conform to the tactical trends, easy to carry. The sling shoulder bag for men is easy for categorizing and storing and keep your items in order. The sling bag for men is made of high-density Oxford fabric, wear-resistant and anti-tearing, waterproof, long use time, saving cost of living. The Oxford cloth bag is suitable for outdoor cycling, leisure, office and short distance travel, can be loaded with iPad, mini radios, smart phones, wallets and other daily necessities. The bag works well with a variety of different outfits and casual styles.Suitable for Trekking, Hiking Climbing, Campers and other outdoor activities.
| Color | Black Camouflage, Tan, Python Camouflage, Brown Camouflage, Tan Brown, Desert Camouflage |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.66" x 5.51" x 9.45" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA979 |
| Theme | Gift, Hiking, Military, Sports, Travel |











