Tactical Sports Belt Waist Pack Bag
$9.42
PLA970
A compact, durable waist pack designed to hold tools, gadgets, and essentials during outdoor activities or everyday use.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $9.42 | R |
| 300 - 499 | $8.78 | R |
| 500 - 999 | $8.48 | R |
| 1,000 - 2,999 | $7.92 | R |
| 3,000 - 4,999 | $7.35 | R |
| 5,000+ | $7.03 | R |
Our belt pouches is made of high strength oxford fabric, keeping your hand tool ready while working. The inner surface of the tactical waist bag is made of waterproof material, which is scratch-resistant, wear-resistant. The double layer zippers are easy to operate. It is a mini size (5.1 x 1.96 x 6.9 inches) edc belt pouch but with large capacity, you can put a lot of things in the small belt pouch, like key chain, small gadget, small tool, and everything else you need for handy use, which is portable and easy to carry out. It is suitable for any outdoors activities, tactical sports, hiking, climbing, edc pocket organizer, etc. An ideal organizer for accessories.
| Color | Tan, Orange, Olive Green, Desert Camouflage, Brown, Digital Camouflage, Black, Woodland Camouflage, Dark Brown, Dark Gray, Pure Black, Light Tan |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.1" x 1.96" x 6.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA970 |
| Theme | Camping, Military, Outdoors, Sports |













